İsa Özışık- Kişisel Blog

İsa Özışık

Teknoloji'nin bir gücü var >2024


Hangileri Geleceğin Trend Meslekleri ?

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Bu konuyu sizler ile paylaşırken şu şekilde ifade etmek etmek istiyorum bloğumdaki "Kripto Para Projeleri ve Alım Satım Yöntemleri | Blockchain Teknolojisi" başlıklı kategori içerisinde ki https://isaozisik.com.tr/blog/konu-block...c-var.html başlıklı paylaşımımda belirttiğim Bettina Warburg TED Konuşması konuşmayı dinlediğimde gerçekten etkilenmiş ve bir okadarda mutlu olmuştum sonuçların sizlerde farkındasınızdır. Aşağıda paylaştığım geleceğin trend meslekleri maalesefki yaşam koşulları sebebi ile kendi adıma otodidakt olarak sürdürmekteyim, mail ve sosyal medya aracılığı ile soru cevap şeklinde vizyonumu geliştirmeye çalışıyorum dilerseniz geleceğin trend mesleklerini değerlendirelim.
[Resim: futurizm.png]

Yeni dünya düzeni için fısıldanılan slogan "Güzel gelecek 5G ile gelecek" diyerek tüm çalışmalar son yıllarda hızlı bir şekilde ivme kazanmış ve geleceğin trend mesleklerini günümüzden geleceğe taşımakta. Tabiki sloganın kendisi her nekadar güçlü ve zorlu bir yapılanmayı köklü ve stratejik hamleler ile yeniden ölçeklendirmek olsada ana tema her zaman İNSAN' dır yapay zekaya sahip yazılımsal ve donanımsal botlar her koşulda olumlu ve olumsuz tüm trendlerde insanlığın avantaj ve dezavantajları için kullanılacaktır kısacası farklı açılardan geliştirilen her türlü teknolojik ürünlerin ana teması anlamlı yada anlamsız sonuçlar dahi elde edilmiş  olsalarda, insanlık her türlü gelişmenin en temel ve zirve noktası olarak kalacaktır.

Geleceğin Trend Meslekleri ;

Veri Madenciliği Uzmanlığı
Hologram ve Simülasyon Uzmanlağı
Fütürist Danışmanlık Hizmetleri
Genetik Uzmanlağı
Mutasyon Uzmanlağı


Gelecek gerçekten büyük bir yıkım ile yenilenerek gelecek, gelecekte güçlü olmak istiyorsanız bu konuların tamamında pastanın %0,15 oranında dahi kendinize ve bu büyük pastanın %99 oranında geleceğimiz olan çocuklarımıza lütfen yer verin diyerek meslekleri kısaca açıklamak istiyorum, ilerleyen konularda geleceğin trend meslekleri hangileri adlı yeni bir konu daha sizler ile paylaşacağım.


Veri Madenciliği Uzmanlığı;
Gelecek 5G ile gelecek Veri Madenciliği Uzmanları geleceğin ışıldayan elmasları olacak.
Hangileri Geleceğin Trend Meslekleri ? diyerek başladığım satırlarımda şu ifadeye yer vermek ve vurgulamak istedim " ve geleceğin trend mesleklerini günümüzden geleceğe taşımakta." evet aslında geleceğin trendleri şuanda gerçekten büyük bir trend içerisinde sadece toplumlar ve gelecek üzerine tartışmayan topluluklar bu gelişmelerin farkında değiller. Veri Madenciliği Uzmanlığının önemi günümüzdeki farklı bir çok holding ve büyüme eğilimi içerisindeki sektör şirketlerinin ekonomik küçülmeye, rakiplerinin gerisinde kalmaya zorlayacak sebebi ise o Kavramın günümüz ve gelecekteki farkı olacak " BİG DATA " evet son yıllarda artarak büyümeye devam eden internet bant genişiliği kullanımı anlamlı ve anlamsız bir çok veriye hızlı erişim sağlamakla beraber olumlu gelişmelerin yanısıra bir çok olumsuz gelişmeleride beraberinde getirmektedir bu noktada gerekli ve önem arz edebilecek her türlü gelişmelerin tasarımı ve geleceğinin planlanması VERİ MADENİ UZMANLARI tarafından tasarlanmaktadır evet günümüzde veri madenciliği konusunda ciddi inovatif yatırım yapan şirket kuruluşları mevcut ve gelecekte bizde varız diyerek yapay zeka ve 5G Teknolojisine uygun Endüstri 4.0 İnsanlık 5.0 gibi konuları ayrı ayrı kendi içinde ve şirket hedefleri açısından değerlendirmeye alarak geleceğe şimdiden yatırım yapıyorlar.

Örneğin Niçin Veri Madenciliği Uzmanlarını ihtiyacınız Var ?

Şirketinize ait gelecek teknolojiler ile tam entegrasyon halinde geliştirilebilir ve anlık değişimler ile yeniden hızlı ve pratik bir biçimde Road Maps için Veri Madenciliği Uzmanlarına şirket yapılanması için ihtiyaç vardır şirketiniz için gelecek vaat eden pazar sektörlerini bulur gelecekte ihtiyaç duyulacak inovatif çözümlerin tasarımını kurulması gereken kadro ve teknolojik alt yapı planlamasının yapılmasını şirketlerin gelecekti büyüme eğrilerini inovatif bir biçimde değerlendirerek üst düzey şirket yetkililerine raporlar bu şekilde ilerleyen holding ve büyüme eğilimindeki şirketler yeni bir teknolojik gelişme sırasında anlık bir değişim ve zaman alıcı veri dönüştürme gibi çok fazla zaman harcayan iş yüklerinden arınmış şirket maaliyetlerini korumuş olurlar Veri Madenciliği Uzmanları bugün ve gelecek için ışıldayan elmaslar konumundadır.

Hologram ve Simülasyon Uzmanlağı;
Günümüzde bir çok alanda simülasyon uygulamaları kullanılmakta fakat heyecan verici ve bir okadarda tehlikeli bir şekilde gelecekten günümüze yaklaşan bir dalga Hologram Teknolojisi, hologram ve simülasyon teknolojilerinin birbirleri olan yakın ilişkileri hayatın gerçek merkezinde buluştuğunda yapay zeka ve insanoğlunun karşılaşmasını ciddi bir şekilde tüm gerçekliği ile ortaya çıkaracağı sonuçlar heyecan dolu anlar olacaktır sürekli fısıldanan slogan " güzel gelecek 5G ile gelecek" sizce gelecek mi ? 
ayrı bir konu başlığı farklı bir konuda sloganımızı her iki açıdanda değerlendireceğim. Hologram Teknolojisi her insan ve topluluğun sahip olmak istediği bir alan olacağı kesin günümüzdeki bir çok dizi ve filimlerde kullanılan hologram teknolojisi geleceğimiz ile birebir entegre olacaktır.

Fütürist Danışmanlık Hizmetleri;
Gelecek 5G ile gelecek sloganını ortaya çıkaran ve günümüze kadar getiren 5G ile Blockcahain Teknolojisini birbiri ile entegre olmasını sağlayan düşünce yapısı Fütürist Topluluklar ile gerçekleşmektedir. Gelişen ve gelişmekte olan her türlü olumlu ve olumsuz gelişmelerin tamamını her açıdan değerlendiren gelecek için yeniden ve farklı bir trend ile yeniden tasarlanmasını sağlayan meslek grubudur aslında insan benliğinin kendisidir insanlık sürekli olarak kendisini yeniden fark eder ve tanır,öğrenir ve geliştirir Fütürizm insan benliğinin tam olarak kendisidir. Şirketlerin gelecek planlarının tasarlanmasında büyük pay sahibipleri şirketlerin çıkarlarını gelecek için gözeten Fütürist Danışmanları olacaktır.[/size][/size] 

Genetik Uzmanlığı;
Gelecek herkes için yeniden gelecek genetik uzmanlığı ile yeniden gelecek sözlerimden anlaşılacağı üzere heyecanlı olduğumu samimi bir şekilde belirtmek isterim insanlığın şifresi " A - T - C -G " evet doğru duydunuz " A - T - C - G " insanlığın geleceği gelişitirilebilir yeteneklerin en doğru ve üst düzey olarak kullanılmasını sağlayan yapının kendisi 0 ve 1 lerin müzik notalarında herz ve vurguların değiştirilmesi bir insan için anlık duygu değişimine nasıl sebep oluyor ise tüm insanlığın DNA sarmalında her bir gen için ayrı ayrı işlenmiş A - T - C - G yapısı ile her insanın hangi alanlarda daha aktif olabileceği fiziki ve zihin gücünü arttırıcı çalışmalar ile insanlık bir adım daha ileriye taşınmakta. Günümüzüde başarılı bir çok futbol kulübü her bir oyuncusu için kişiye özel gen haritalarının oluşturulması ve anlam kazandırılan gen haritasına yönelik psikolojik destek ve fiziksel çalışmalar ile her türlü zorluklara karşı fiziksel ve zihinsel hazırlıkların tamamlanması ile rahat galibiyetler elde edilmekte. Gelecekte farkl ıbir çok alanda insanoğlu A - T - C - G yapısını Gen uzmanları ile birlikte irdeleyecek Mutasyon Uzmanları ile yeniden birleştirmeye çalışacaktır.
 

Mutasyon Uzmanlığı;
Genetik uzmanlığı ile tam entegrasyon biçiminde birbirini tamamlayacak olan A - T - C - G nin mimamarisini anlamak ve farklı yapılarda değerlendirmek için değişim adresi Mutasyon Uzmanlığı olacaktır isterseniz bir örnek ile geleceğin trend meslekleri hangileridir ? konumuzu sonlandıralım.

CAN ve CANAN isimlerinin bilgisayar dilinde ikili sistemde karşılıklarını 0 ve 1 'ler ile ifade edelim;

C : 
01000011 , A : 01000001 , N :  01001110
CAN ismi büyük harfeler ile yanyana sıraladığında    010000110100000101001110 ikilik sistemde bu şekilde ifade edilmekte.

C: 01000011 ,    A: 01000001 , N: 01001110 , A: 01000001  , N: 01001110    
CANAN ismi büyük harfler ile yanyana sıralandığında
0100001101000001010011100100000101001110


Evet bilgisayar dilinde ikilik sistemde CAN isminin ikilik sistemdeki karşılığı " 010000110100000101001110 " iken CANAN ismine dönüşmesi ile " 0100001101000001010011100100000101001110 " ile yeni ve anlamlı bir boyut kazanmış oldu . Genetik Uzmanlığı ve Mutasyon Uzmanlığı ile gelecek çok yıkıcı ve güzel gelecek yeni konularda görüşmek üzere...

Geleceğin meslekleri nelerdir? , geleceğin trend meslekleri hangisi , geleceğin meslekleri, veri madenciliği uzmanlığı bölümü, veri madenciliği uzmanlarının önemi, şirketler için veri madenciliği uzman kadrosunun önemi, veri madenciliği uzmanları neler yapar?, hologram uzmanlığı ne iş yapar, hologram ve simülasyon uzmanlarının önemi, fütürist ne demektir, fütüristlerin önemi, fütüristlik hizmetlerin faydaları, fütürist danışmalıkların önemi, genetik uzmanlığı nedir? , genetik uzmanları ne iş yapar ?, geneteik uzmanlığının önemi, genetik uzmanlığının geleceği, genetik uzmanlığı nedir ? , mutasyon uzmanlığı nedir, mutasyon uzmanlığının önemi nedir? trend meslekler hangileridir, geleceğin meslekleri nasıl ? 
Cevapla
#1
Bu konuyu sizler ile paylaşırken şu şekilde ifade etmek etmek istiyorum bloğumdaki "Kripto Para Projeleri ve Alım Satım Yöntemleri | Blockchain Teknolojisi" başlıklı kategori içerisinde ki https://isaozisik.com.tr/blog/konu-block...c-var.html başlıklı paylaşımımda belirttiğim Bettina Warburg TED Konuşması konuşmayı dinlediğimde gerçekten etkilenmiş ve bir okadarda mutlu olmuştum sonuçların sizlerde farkındasınızdır. Aşağıda paylaştığım geleceğin trend meslekleri maalesefki yaşam koşulları sebebi ile kendi adıma otodidakt olarak sürdürmekteyim, mail ve sosyal medya aracılığı ile soru cevap şeklinde vizyonumu geliştirmeye çalışıyorum dilerseniz geleceğin trend mesleklerini değerlendirelim.
[Resim: futurizm.png]

Yeni dünya düzeni için fısıldanılan slogan "Güzel gelecek 5G ile gelecek" diyerek tüm çalışmalar son yıllarda hızlı bir şekilde ivme kazanmış ve geleceğin trend mesleklerini günümüzden geleceğe taşımakta. Tabiki sloganın kendisi her nekadar güçlü ve zorlu bir yapılanmayı köklü ve stratejik hamleler ile yeniden ölçeklendirmek olsada ana tema her zaman İNSAN' dır yapay zekaya sahip yazılımsal ve donanımsal botlar her koşulda olumlu ve olumsuz tüm trendlerde insanlığın avantaj ve dezavantajları için kullanılacaktır kısacası farklı açılardan geliştirilen her türlü teknolojik ürünlerin ana teması anlamlı yada anlamsız sonuçlar dahi elde edilmiş  olsalarda, insanlık her türlü gelişmenin en temel ve zirve noktası olarak kalacaktır.

Geleceğin Trend Meslekleri ;

Veri Madenciliği Uzmanlığı
Hologram ve Simülasyon Uzmanlağı
Fütürist Danışmanlık Hizmetleri
Genetik Uzmanlağı
Mutasyon Uzmanlağı


Gelecek gerçekten büyük bir yıkım ile yenilenerek gelecek, gelecekte güçlü olmak istiyorsanız bu konuların tamamında pastanın %0,15 oranında dahi kendinize ve bu büyük pastanın %99 oranında geleceğimiz olan çocuklarımıza lütfen yer verin diyerek meslekleri kısaca açıklamak istiyorum, ilerleyen konularda geleceğin trend meslekleri hangileri adlı yeni bir konu daha sizler ile paylaşacağım.


Veri Madenciliği Uzmanlığı;
Gelecek 5G ile gelecek Veri Madenciliği Uzmanları geleceğin ışıldayan elmasları olacak.
Hangileri Geleceğin Trend Meslekleri ? diyerek başladığım satırlarımda şu ifadeye yer vermek ve vurgulamak istedim " ve geleceğin trend mesleklerini günümüzden geleceğe taşımakta." evet aslında geleceğin trendleri şuanda gerçekten büyük bir trend içerisinde sadece toplumlar ve gelecek üzerine tartışmayan topluluklar bu gelişmelerin farkında değiller. Veri Madenciliği Uzmanlığının önemi günümüzdeki farklı bir çok holding ve büyüme eğilimi içerisindeki sektör şirketlerinin ekonomik küçülmeye, rakiplerinin gerisinde kalmaya zorlayacak sebebi ise o Kavramın günümüz ve gelecekteki farkı olacak " BİG DATA " evet son yıllarda artarak büyümeye devam eden internet bant genişiliği kullanımı anlamlı ve anlamsız bir çok veriye hızlı erişim sağlamakla beraber olumlu gelişmelerin yanısıra bir çok olumsuz gelişmeleride beraberinde getirmektedir bu noktada gerekli ve önem arz edebilecek her türlü gelişmelerin tasarımı ve geleceğinin planlanması VERİ MADENİ UZMANLARI tarafından tasarlanmaktadır evet günümüzde veri madenciliği konusunda ciddi inovatif yatırım yapan şirket kuruluşları mevcut ve gelecekte bizde varız diyerek yapay zeka ve 5G Teknolojisine uygun Endüstri 4.0 İnsanlık 5.0 gibi konuları ayrı ayrı kendi içinde ve şirket hedefleri açısından değerlendirmeye alarak geleceğe şimdiden yatırım yapıyorlar.

Örneğin Niçin Veri Madenciliği Uzmanlarını ihtiyacınız Var ?

Şirketinize ait gelecek teknolojiler ile tam entegrasyon halinde geliştirilebilir ve anlık değişimler ile yeniden hızlı ve pratik bir biçimde Road Maps için Veri Madenciliği Uzmanlarına şirket yapılanması için ihtiyaç vardır şirketiniz için gelecek vaat eden pazar sektörlerini bulur gelecekte ihtiyaç duyulacak inovatif çözümlerin tasarımını kurulması gereken kadro ve teknolojik alt yapı planlamasının yapılmasını şirketlerin gelecekti büyüme eğrilerini inovatif bir biçimde değerlendirerek üst düzey şirket yetkililerine raporlar bu şekilde ilerleyen holding ve büyüme eğilimindeki şirketler yeni bir teknolojik gelişme sırasında anlık bir değişim ve zaman alıcı veri dönüştürme gibi çok fazla zaman harcayan iş yüklerinden arınmış şirket maaliyetlerini korumuş olurlar Veri Madenciliği Uzmanları bugün ve gelecek için ışıldayan elmaslar konumundadır.

Hologram ve Simülasyon Uzmanlağı;
Günümüzde bir çok alanda simülasyon uygulamaları kullanılmakta fakat heyecan verici ve bir okadarda tehlikeli bir şekilde gelecekten günümüze yaklaşan bir dalga Hologram Teknolojisi, hologram ve simülasyon teknolojilerinin birbirleri olan yakın ilişkileri hayatın gerçek merkezinde buluştuğunda yapay zeka ve insanoğlunun karşılaşmasını ciddi bir şekilde tüm gerçekliği ile ortaya çıkaracağı sonuçlar heyecan dolu anlar olacaktır sürekli fısıldanan slogan " güzel gelecek 5G ile gelecek" sizce gelecek mi ? 
ayrı bir konu başlığı farklı bir konuda sloganımızı her iki açıdanda değerlendireceğim. Hologram Teknolojisi her insan ve topluluğun sahip olmak istediği bir alan olacağı kesin günümüzdeki bir çok dizi ve filimlerde kullanılan hologram teknolojisi geleceğimiz ile birebir entegre olacaktır.

Fütürist Danışmanlık Hizmetleri;
Gelecek 5G ile gelecek sloganını ortaya çıkaran ve günümüze kadar getiren 5G ile Blockcahain Teknolojisini birbiri ile entegre olmasını sağlayan düşünce yapısı Fütürist Topluluklar ile gerçekleşmektedir. Gelişen ve gelişmekte olan her türlü olumlu ve olumsuz gelişmelerin tamamını her açıdan değerlendiren gelecek için yeniden ve farklı bir trend ile yeniden tasarlanmasını sağlayan meslek grubudur aslında insan benliğinin kendisidir insanlık sürekli olarak kendisini yeniden fark eder ve tanır,öğrenir ve geliştirir Fütürizm insan benliğinin tam olarak kendisidir. Şirketlerin gelecek planlarının tasarlanmasında büyük pay sahibipleri şirketlerin çıkarlarını gelecek için gözeten Fütürist Danışmanları olacaktır.[/size][/size] 

Genetik Uzmanlığı;
Gelecek herkes için yeniden gelecek genetik uzmanlığı ile yeniden gelecek sözlerimden anlaşılacağı üzere heyecanlı olduğumu samimi bir şekilde belirtmek isterim insanlığın şifresi " A - T - C -G " evet doğru duydunuz " A - T - C - G " insanlığın geleceği gelişitirilebilir yeteneklerin en doğru ve üst düzey olarak kullanılmasını sağlayan yapının kendisi 0 ve 1 lerin müzik notalarında herz ve vurguların değiştirilmesi bir insan için anlık duygu değişimine nasıl sebep oluyor ise tüm insanlığın DNA sarmalında her bir gen için ayrı ayrı işlenmiş A - T - C - G yapısı ile her insanın hangi alanlarda daha aktif olabileceği fiziki ve zihin gücünü arttırıcı çalışmalar ile insanlık bir adım daha ileriye taşınmakta. Günümüzüde başarılı bir çok futbol kulübü her bir oyuncusu için kişiye özel gen haritalarının oluşturulması ve anlam kazandırılan gen haritasına yönelik psikolojik destek ve fiziksel çalışmalar ile her türlü zorluklara karşı fiziksel ve zihinsel hazırlıkların tamamlanması ile rahat galibiyetler elde edilmekte. Gelecekte farkl ıbir çok alanda insanoğlu A - T - C - G yapısını Gen uzmanları ile birlikte irdeleyecek Mutasyon Uzmanları ile yeniden birleştirmeye çalışacaktır.
 

Mutasyon Uzmanlığı;
Genetik uzmanlığı ile tam entegrasyon biçiminde birbirini tamamlayacak olan A - T - C - G nin mimamarisini anlamak ve farklı yapılarda değerlendirmek için değişim adresi Mutasyon Uzmanlığı olacaktır isterseniz bir örnek ile geleceğin trend meslekleri hangileridir ? konumuzu sonlandıralım.

CAN ve CANAN isimlerinin bilgisayar dilinde ikili sistemde karşılıklarını 0 ve 1 'ler ile ifade edelim;

C : 
01000011 , A : 01000001 , N :  01001110
CAN ismi büyük harfeler ile yanyana sıraladığında    010000110100000101001110 ikilik sistemde bu şekilde ifade edilmekte.

C: 01000011 ,    A: 01000001 , N: 01001110 , A: 01000001  , N: 01001110    
CANAN ismi büyük harfler ile yanyana sıralandığında
0100001101000001010011100100000101001110


Evet bilgisayar dilinde ikilik sistemde CAN isminin ikilik sistemdeki karşılığı " 010000110100000101001110 " iken CANAN ismine dönüşmesi ile " 0100001101000001010011100100000101001110 " ile yeni ve anlamlı bir boyut kazanmış oldu . Genetik Uzmanlığı ve Mutasyon Uzmanlığı ile gelecek çok yıkıcı ve güzel gelecek yeni konularda görüşmek üzere...

Geleceğin meslekleri nelerdir? , geleceğin trend meslekleri hangisi , geleceğin meslekleri, veri madenciliği uzmanlığı bölümü, veri madenciliği uzmanlarının önemi, şirketler için veri madenciliği uzman kadrosunun önemi, veri madenciliği uzmanları neler yapar?, hologram uzmanlığı ne iş yapar, hologram ve simülasyon uzmanlarının önemi, fütürist ne demektir, fütüristlerin önemi, fütüristlik hizmetlerin faydaları, fütürist danışmalıkların önemi, genetik uzmanlığı nedir? , genetik uzmanları ne iş yapar ?, geneteik uzmanlığının önemi, genetik uzmanlığının geleceği, genetik uzmanlığı nedir ? , mutasyon uzmanlığı nedir, mutasyon uzmanlığının önemi nedir? trend meslekler hangileridir, geleceğin meslekleri nasıl ? 
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Tarih: 05-11-2021, 10:48 PM